Vrtić bez djece je kao cvijet bez sunca

draskovec tKada je pandemija koronavirusa naglo utišala dječji žamor i onemogućila dolazak djece u odgojno - obrazovne ustanove, odgajatelji PO Draškovec ostali su aktivni i još više prionuli poslu.

Konstantno potičući dječje aktivnosti i osnažujući roditelje u njihovim roditeljskim ulogama kroz ovo uznemirujuće vrijeme, putem Viber grupa slali su preporuke za aktivnosti s djecom i pružali različite oblike podrške roditeljima.

Međutim, sukladno epidemiološkim preporukama i uz pridržavanje propisanih mjera, djelatnici su odlučili i „osvježiti“ unutrašnje prostorije vrtića, njegov okoliš i dvorište. Svakim novim popuštanjem epidemioloških mjera, aktivnosti u vrtićkom okruženju postajale su sve intenzivnije.

Vođeni mišlju o djeci kod kuće i što skorijem povratku u normalu, osmislili su niz igara na vrtićkom dvorištu. Polazeći od činjenice kako je igra osnovna aktivnost djeteta predškolske dobi koja u različitim periodima dječjeg života i razvoja ispunjava različite funkcije i osigurava mu široku lepezu dobrobiti i benificija, a posebice ako se ona odvija na svježem zraku, nastalo je nekoliko novih igara. Struktura novonastalih igara je takva da potiče djecu prvenstveno na kretanje (bilo individualno ili grupno) te u tom kontekstu za krajnji cilj imaj usvajanje osnovnih motoričkih sposobnosti i mogućnost poželjnih ishoda u području osobnog, tjelesnog i emocionalnog dječjeg razvoja. Izborom različitih sadržaja igara djeci se nudi mogućnost različitih motoričkih, interakcijskih i spoznajnih iskustava putem kojih će moći istraživati, isprobavati, usavršavati i razvijati svoje socijalno - emocionalne, tjelesne i psihomotorne te obrazovne potencijale.

Ponovnim povratkom djece u vrtić, angažman djelatnika ne prestaje. Dapače, intenzivno se promišljaju i osmišljavaju nove aktivnosti koje će obogaćivati iskustva djece i omogućavati ima cjelovit razvoj, učenje i razvoj različitih kompetencija u ugodnom i kvalitetnom okruženju.

Odgojitelji PO Draškovec

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • draskovec_t

Back to top